In het voormalige schoolgebouw van Veurs Voorburg aan de Van Horvettestraat in Voorburg vond een feestelijke opening plaats van het ontmoetingscentrum ‘Ad Hoccie!’, waar wethouder Astrid van Eekelen (VVD) de openingshandeling verrichtte door een lint door te knippen.
"Het pand wordt beschikbaar gesteld aan creatieve ondernemers en buurtbewoners die elkaar hier kunnen ontmoeten en inspireren”, aldus Claudia Duinisveld, directeur van Ad Hoc. “Tijdens deze bijeenkomst krijgt men de kans om de ruimte te verkennen en medebewoners te leren kennen. Om gebruik te maken van ‘Ad Hoccie!’ moet je inschrijven op de door jouw gewenste datum. Denk hierbij aan creatieve projecten waarvoor thuis niet genoeg ruimte is, daarvoor is ‘Ad Hoccie!’ dé oplossing. We stellen de ontmoetingsruimte gratis beschikbaar”.
Trots
“Ik sta hier met een trots gevoel”, vervolgt Claudia Duinisveld. “Met startende creatieve ondernemers hebben we in het pand tien units gevuld. Dit doen we om het pand beheersbaar te houden. Hun huren bedragen daarom slechts gemiddeld 150 tot 250 per maand. We gaan er met z’n allen een succes van maken”.
“Dit is een geweldig initiatief”, vult wethouder Astrid van Eekelen (foto) aan. “Het mes snijdt aan twee kanten. Dit komt mede door het ontmoetingscentrum waar omwonenden op aanvraag gebruik van maken voor een vergadering, borduur- of een kaartavond. Het is ook goed tegen de eenzaamheid, want mensen kunnen hier elkaar ontmoeten. Tevens is het gebouw een stimulans voor startende ondernemers. Kortom, een sprankelend en bruisend geheel”.
Toekomst
Astrid van Eekelen gaat desgevraagd in op de toekomst van het voormalige schoolgebouw. “De concrete plannen zijn mij weliswaar niet bekend, maar ik hoorde net dat het minimaal tot en met 2025 beschikbaar is. Dit is mooi voor de ZZP’ers die een hier een ruimte huren. Er is hier overigens in Leidschendam-Voorburg veel vraag naar Deze zogenaamde bedrijfsverzamelgebouwen vult voor kleinere bedrijven een grote behoefte in. Je merkt dat ZZP’ers graag uit de thuissituatie komen en even elders willen werken. Je ziet dit ook ontstaan bij gelegenheden als Coffee Works en de serre van de Max Health Club aan de Vliet”.