Laatste ontwikkelingen voormalig pand 'Hotel Centraal'

20 April 2021, 15:08 uur
Lokaal
mainImage
Voorburgs Dagblad
Jordi de Kort voor het voormalige pand van Hotel Centraal aan de Westvlietweg.

Wethouder Jan Willem Rouwendal heeft gereageerd op vragen van VVD-raadslid Sabrina van den Heuvel ten aanzien van het voormalig pand van Hotel Centraal aan de Westvlietweg, dat is gekocht door Steinmetz De Kort Vastgoed. Rouwendal erkent in zijn beantwoording dat buurtbewoners ongerust zijn over de plannen dat volgens omwonenden een zogenaamd Polenhotel zou worden.

“Deze ongerustheid is niet op juistheid gebaseerd”, reageert eigenaar Jordi de Kort tegenover Voorburgs Dagblad. “Er komt, zoals eerder aangegeven in de media, helemaal geen Polen-hotel. Sterker nog, daar is nooit sprake van geweest. Onze doel is onder andere om er 17 fraaie appartementen voor de verhuur te bouwen waarvoor inmiddels een omgevingsaanvraag is ingediend. Onze plannen worden een verrijking voor de gemeente. Niet alleen als aanzicht voor de wijk maar ook in economisch opzicht. De huurders gaan zich binnen de lokale gemeenschap begeven en daar ook hun inkopen doen. Zowel voor de nabije gelegen winkelgebieden als het Huygenskwartier en het Damcentrum is dat een goede zaak”.

Parkeren

Rouwendal geeft aan dat hij met de eigenaren in gesprek wil gaan om te kijken wat de verbetermogelijkheden ten aanzien van het parkeren zijn. “Als er een verzoek komt om er woningen van te maken, dan zullen deze normen worden aangepast”, aldus Rouwendal. “Nu de functie in overeenstemming is met bestemmingsplan (er is geen maximum aan kamers opgenomen), kunnen er geen eisen worden gesteld aan het parkeren”.

Plannen

“We hebben inmiddels met de wethouder kennisgemaakt”, reageert Jordi de Kort. “Dit was een plezierig onderhoud. We hebben onze plannen met het voormalig pand van Hotel Centraal nog eens uitgelegd en verder toegelicht. De wethouder was blij dit te horen. Tevens hechten we waarde aan een goede relatie met buurtbewoners. Laat daar geen misverstanden over bestaan. Er is overigens contact met diverse buurtbewoners. Dit verloopt in goede harmonie”.

Raadslid Sabrina Van den Heuvel (VVD), die overigens nog steeds geen contact met de pandeigenaren heeft gezocht, vermeldt in haar vragen dat dat de politie wegens overlast en overmatig drankgebruik heeft moeten ingrijpen. Rouwendal erkent dit maar geeft meteen aan dat het om controle van de corona-regels ging.

Controle

“Politie?”, reageert Jordi de Kort enigszins verbaasd. “Overmatig drankgebruik? We hunkeren, net als inmiddels heel Nederland, wel naar een feestje. Maar van overmatig drankgebruik en overlast is beslist geen sprake geweest. We hebben een keer controle gehad. Dit was na een bespreking met een aantal betrokken voor ons bouwproject. Er is toen aan alle coronaregels voldaan. Er is niemand geverbaliseerd en er zijn dan ook geen boetes uitgedeeld”.

Positief

Jordi de Kort heeft de afgelopen weken over alle ontwikkelingen tal van positieve signalen gekregen. “Mede door de publiciteit in Voorburgs Dagblad zijn er veel reacties gekomen”, zegt de mede-eigenaar van Steinmetz De Kort Vastgoed. “Sterker nog, er is veel belangstelling voor het pand en (verhuur)appartementen. Dit biedt ook weer nieuwe (ondernemers)kansen. We houden iedereen hiervan graag op de hoogte”.

 


Door: Bart Bakker