Kunst, brocante, muziek en een flinke dosis Franse gezelligheid bepaalden zaterdag 22 augustus het beeld rond de sluis in Leidschendam. Tijdens Mont Martre aan de Sluis konden bezoekers langs ruim honderd kraampjes struinen. De editie was groter dan vorig jaar en trok veel publiek.
Voor één dag kreeg het gebied rond de historische sluis de uitstraling van het beroemde kunstenaarskwartier Montmartre in Parijs. Kunstenaars presenteerden er hun schilderijen en beelden, terwijl liefhebbers van antiek en brocante op zoek konden naar bijzondere voorwerpen.
Met ruim honderd kramen was er volop keuze. Volgens de organisatie stonden er dit jaar zelfs ongeveer de helft meer kraampjes dan tijdens de vorige editie.
Franse muziek langs de sluis
Niet alleen het aanbod bij de kramen moest bezoekers in Franse sferen brengen. Vanaf het podium klonken Franse liedjes en verschillende zangeressen zorgden gedurende de dag voor de muzikale omlijsting.
De combinatie van muziek, kunst, brocante en de omgeving van de sluis zorgde voor een levendige sfeer. Het evenement werd gedurende de dag druk bezocht.
Een opvallende attractie was een dame die met papier portretten van bezoekers maakte. Met een schaar knipte zij in korte tijd silhouetten waarin de geportretteerde herkenbaar terugkwam. Bezoekers konden het knipkunstwerk vervolgens als persoonlijke herinnering mee naar huis nemen.
Groter dan vorig jaar
De groei van het aantal kramen was tijdens deze editie duidelijk zichtbaar. Met ongeveer vijftig procent meer deelnemers dan vorig jaar was Mont Martre aan de Sluis groter dan voorheen.
De organisator kijkt dan ook met tevredenheid terug op de dag. Niet alleen het aantal kramen nam toe, ook de belangstelling van bezoekers was groot.
Daarmee veranderde een stukje Leidschendam zaterdag voor even in een klein Parijs aan de Vliet, waar kunst, muziek, antiek en brocante samenkwamen rond de sluis.