Actiegroep LV: 'politiek en College laten ons in de kou staan'

6 December 2024, 07:25 uur
Lokaal
mainImage
Het veel besproken Stationsplein waar volgens de gemeente ruim 200 asielzoekers zouden moeten komen. Ingewijden melden dat er wel eens 400 zouden kunnen worden nadat het hotel bijvoorbeeld failliet wordt verklaard.

Actiegroep Leidschendam-Voorburg, die met een petitie bijna achthonderd handtekeningen ophaalden, merkt dat het onderwerp asielzoekers gevoelig ligt bij zowel tegenstanders als voorstanders.

De kernleden van de actiegroep willen niet direct als extreemrechts worden weggezet door anderen maar maken zich wel enorm zorgen over de ontwikkelingen aan het stationsplein in Voorburg. 

"Het college is achter de rug van inwoners bezig met plannen voor statushouders (zie de raadsbrief van vandaag n.a.v. vragen groenlinks) en drukt parallel een opvanglocatie door in het HolidayInn", stelt de actiegroep LV. "We hebben de petitie ingediend bij fractievoorzitters en college en niemand wil reageren. Op ons herhaaldelijk verzoek daartoe geeft griffier wel antwoord maar niet op de gestelde vragen. We zijn blij dat lokale media het probleem signaleert en iedereen de gelegenheid geeft voor zijn mening. Wij zijn nu aan het kijken of een demonstratie mogelijk is met support uit Den Haag. De lokale politiek laat ons in de kou staan, dus dit is het enige wat wat we kunnen Verder overwegen we een campagne voor een referendum onder inwoners".