VCC onderuit tegen Kampong

10 June 2025, 08:07 uur
Lokaal
mainImage
Catch of the Day
Foto: Alex Bevilaqua (Quick) kwam met acht wickets uit het Pinksterweekeinde.

In het Pinksterweekeinde boekten de Haagse clubs wederom wisselende resultaten. Winst en verlies was er voor Voorburg CC; HCC pakte drie punten; HBS verloor beide duels. Hoofdklasser Quick stak de Haagse Topklassers naar de kroon met twee overwinningen op Salland en VVV.

Hoofdklasser Quick zorgde tegen VVV voor verreweg de meest spectaculaire wedstrijd van het weekend. Quick maakte 286 runs en dacht goed te zitten. Door een partnership van 216 (!) runs voor het tweede wicket (Akhtar 122 en Clark 107) leek de wedstrijd in de tas van het bezoekende VVV. Toen beide centurions uit waren, stortte VVV echter als een kaartenhuis ineen. Daniel Rawson (3-65) nam het laatste wicket onder luid gejuich van zo’n 150 Quickers die zich bij de gezellige buitenbar aan de De Savornin Lohmanlaan hadden verzameld. Het werd 286-279.

Op zaterdag had Quick ook al het bezoekende Salland verslagen met 214-189 (Stokkers 47, Doc Mol 43). Bevilaqua was hier de grote man in de Quick-aanval met vijf wickets voor 36 runs.

VCC

Op zaterdag liet VCC zich de kaas van het brood eten door Kampong. De topper was op papier flets door de afwezigheid van vijf internationals - drie bij VCC en twee bij Kampong – maar toch werd het een spectaculair duel. In de ingekorte wedstrijd maakte VCC 156 runs voor het verlies van zeven wickets (Cedric de Lange 40, Ryan Klein 34, Tom de Leede 27). De routine van de van Excelsior overgekomen Lorenzo Ingram (57 not out) moest eraan te pas komen om Kampong op de laatste bal van de wedstrijd over de streep te trekken.

 

Op tweede Pinksterdag herstelde VCC zich tegen Sparta, dat voor 133 all out was. Opmerkelijk genoeg waren het Usman Malik en Floris de Lange – die vaak in het tweede elftal spelen -  die met de beste bowlingcijfers van het veld kwamen (Malik vier wickets voor zestien runs, De Lange 3-6).

HBS

HBS miste internationals Kyle Klein en Wesley Barresi en zag mede daardoor geen kans 115 runs te verdedigen, gemaakt in 24 overs in een door de regen ingekorte wedstrijd. Roel Verhagen had voor Excelsior een topdag met de wicketkeephandschoenen: vijf vangen en een stumping. Het laag geklasseerde Excelsior had geen moeite met de Haagse score dankzij Antum Naqvi (48 runs).

Ook op tweede Pinksterdag verloor HBS. Na 259 runs van Punjab-Ghausia (century voor Musa Ahmad) lag HBS lange tijd op koers voor een overwinning. Toen topscorer Lehan Botha (68) uitging, keerden de kansen en kwam Punjab als bovenliggende partij uit de strijd.

HCC

Punjab-Ghausia – HCC verregende, waardoor beide teams een punt kregen. Twee dagen later, op Tweede Pinksterdag, gooide HCC Hermes DVS voor slechts 151 runs all out (Hidde Overdijk 4-22, Teun Leijer 3-16). Drie scores van in de dertig brachten HCC voorbij de immer strijdende Schiedammers.

 

Stand Topklasse: Kampong 10-15; Hermes DVS 10-13; VCC, HCC, Punjab-Ghausia 10-12; VRA 10-10; HBS 10-9; VOC, Excelsior 10-7; Sparta 10-3.