Forum Sport beslist boeiend duel met Olympia in slotfase

08 november 2026, 9:04 uur
Lokaal
mainImage

Forum Sport kreeg als lijstaanvoerder afgelopen zaterdag de nummer twee, Olympia, op bezoek. Een belangrijke wedstrijd voor beide teams want de winnaar van deze wedstrijd heeft goed zicht op de eerste periodetitel. Veel toeschouwers, ondanks het koude weer, op sportpark ’t Loo.

Het werd een boeiend duel. Forum Sport was de eerste helft de betere ploeg maar had moeite met het verdedigende Olympia. Kansen voor Forum Sport maar ook gevaarlijke counters van Olympia. Het duurde tot de 21e minuut voordat de score door Forum Sport werd geopend. Een hard schot van linkerspits Ryan Akharouid kwam via een Olympia verdediger op de lat boven Olympia doelman Dustin van Tol. De terugkaatsende bal werd door Ayoub el Yaagoubi hard en zuiver binnen geschoten: 1-0. Na dat doelpunt probeerde Forum Sport met veel druk een tweede doelpunt te scoren maar Olympia verweerde zich sterk. Het was goed te zien waarom het elftal van trainer Erik van Soest zo hoog op de ranglijst staat.

Het bleef tot de rust 1-0. De tweede helft toonde een ander beeld. Olympia ging achterin een op een spelen en creëerde hierdoor meer druk. Forum Sport had daar moeite mee en moest alle eisen bijzetten. Gelukkig voor de Voorburgers hielden ze stand al hing de gelijkmaker meer in de lucht dan de 2-0. Maar de snelle, gevaarlijke voorhoede van Forum Sport is een belangrijk wapen. Grote opluchting dan ook toen Forum Sport spits Mohamed Charif in de 80e minuut de bal slim binnenschoot. Hij had in de 16 meter niet veel ruimte nodig om met een geplaatst schot in de verre hoek doelman van Tol van Olympia te passeren. Hiermee gooide Forum Sport eigenlijk de wedstrijd op slot. Mohamed Charif kreeg in de 87e minuut een assist van de goed spelende middenvelder Raff Alewijn en schoot van 20 meter snoeihard binnen. 

Zo kon Forum Sport na een enerverend duel met een spannende slotfase de wedstrijd met 3-0 winnen. Forum Sport blijft zodoende koploper met 19 punten uit 7 wedstrijden met Berkel, dat uit bij RKDEO met 2-3 won, op 1 punt afstand als tweede.

A.s. zaterdag speelt Forum Sport uit bij UVS in Leiden en speelt Olympia thuis tegen RKDEO. Bij winst op UVS wint Forum Sport de 1e periode. Bij een gelijkspel of verlies is het afhankelijk wat Berkel doet in de thuiswedstrijd tegen nummer vijf Nieuwkoop. Dat belooft een spannend einde te worden van de 1e periode in de 2e klasse C.

 


Door: Jean Nederlof