Malafide kaartverkopers langs de deuren

28 June 2019, 08:44 uur
Algemeen
mainImage
Digitaal Dagblad
Afbeelding is niet meer beschikbaar

Pas op: in De Leyens waren gisteren mogelijk oplichters actief die kaarten verkochten aan de deur. De wijkagent van Buytenwegh laat aan www.zoetermeersdagblad.nl weten dat het volgens de melders jongeren waren voor de Stichting Kinderen Nederland. Ze verkochten kaarten terwijl daar geen vergunning voor was afgegeven door de gemeente Zoetermeer en dat is strafbaar. "Wij hebben de stichting geprobeerd te bellen, maar ze zijn niet bereikbaar."

Het wordt niet uitegsloten dat deze kaartverkopers ook in andere gemeenten zijn of gaan worden. Met name in Leidschendam-Voorburg wordt er in sommige wijken regelmatig aan de beur gebeld voor handelswaar of onduidelijke collectes. 

'Wees altijd alert bij het doneren, want het opgehaalde geld komt lang niet altijd terecht bij goede doelen', waarschuwt het Centraal Bureau Fondsenwerving (CBF). Collectanten van betrouwbare partijen zijn te herkennen aan het ‘Erkend Goed Doel’-logo. 'Natuurlijk zijn er ook kleine, vaak lokale initiatieven die niet erkend zijn. U moet dan zelf goed onderzoeken of het geld inderdaad goed wordt besteed. Als het gaat om de verkoop van kaarten of kalenders aan de deur, vaak voor zieke kinderen, adviseert het CBF dit sowieso niet te doen.'

Kijk voor meer informatie op: http://www.cbf.nl.


Door: Zoetermeers Dagblad