Plezier voorop bij autistische voetballers

12 September 2019, 08:44 uur
Sport
mainImage
Het elftal autistische voetballers van Forum Sport met op de achterste rij wethouder Nadine Stemerdink, trainer Pieter de Leeuw en Forum Sport voorzitter Jean Nederlof.

Na acht jaar ervaring te hebben opgedaan als voetbaltrainer bij PGSVogel besloot Voorburger Pieter de Leeuw( 54) vorig jaar de bakens te verzetten en zijn activiteiten dichter bij huis, bij zaterdagvoetbalvereniging Forum Sport, voort te zetten. De Leeuw, journalist en tekstschrijver van beroep, is niet zo maar een voetbaltrainer, tweemaal in de week geeft hij voetballes aan autistische kinderen die zich hebben aangesloten bij zijn voetbalschool, voetbalschoolnummer 14. Afgelopen dinsdag trapte wethouder Nadine Stemerdink (PvdA) het tweede trainingsseizoen aan autistische kinderen af.

Ruim 1 % van de Nederlanders, ongeveer  200.000 mensen, heeft autisme, een verzamelnaam voor gedragskenmerken die duiden op een kwetsbaarheid op gebieden als sociale interactie, communicatie, flexibiliteit in denken en handelen en het filteren en integreren van informatie.

Verzorgde De Leeuw bij PGSVogel de trainingen nog samen met sportleerkrachten en stagaires, bij Forum Sport geeft hij training op zijn eigen manier. Het hebben van plezier staat bij de trainingen van De Leeuw, die zichzelf geen psychiater of therapeut noemt, voorop. De trainingen op de dinsdag en de vrijdag zijn bedoelt om ieder kind op zijn of haar (de groep van De Leeuw telt opvallend veel meisjes, hoewel autisme meer bij jongens dan bij meisjes voorkomt) een stukje verder te brengen. Niet dat er geen talent in zijn trainingsgroep rondloopt. Kijk maar eens naar Matthijs, 16 jaar oud, en een talent in de dop, een jongen met goede ,,voetbalskills”. Toch vreest De Leeuw dat zijn autisme een loopbaan als profvoetballer in de weg zal staan.

Er is een speciale competitie voor autistische voetbalelftallen, maar daar doen de vijftien pupillen van De Leeuw, op de training geassisteerd door zijn 12-jarige dochter Anne (niet autistisch) niet aan mee.

Informatie over de trainingen en de voetbalschool zijn te verkrijgen bij de trainer, Pieter de Leeuw, te bereiken op het emailadres :[email protected]

Door Peter Petit