Forum Sport sluit weer richting de top vijf

8 March 2020, 18:57 uur
Sport
mainImage
Alexander Wagener (Archief)
Tom Bijnen in actie op deze archieffoto van Alexander Wagner.

De wedstrijden tussen Forum Sport en Die Haghe kenmerken zich de laatste jaren altijd door strijd en passie. Boeiend om te aanschouwen. Ook vandaag kwamen er weer veel toeschouwers op af. Helaas was het deze zaterdag wat minder boeiend. Beide ploegen wilden wel gaan voor de winst maar daar heb je twee ploegen voor nodig en het was Forum Sport dat de wedstrijd grotendeels domineerde.

Forum Sport startte sterk en het was al in de 6e minuut dat Lorenzo Seymonson een voorzet van de linkerkant achter doelman Bas Drost van Die Haghe binnenkopte. De treffer werd geannuleerd omdat Lorenzo net buitenspel stond. Het zou een waarschuwing voor Die haghe moeten zijn maar de Voorburgers bleven de bovenliggende partij. In de 19e minuut een lange pass vanuit de achterhoede op de diepgaande nr. 10 Tom Bijen. Hij nam de bal keurig aan, omspeelde keeper Bas Drost en schoot beheerst binnen. 1-0.

Forum Sport bleef aanvallen en kreeg diverse kansen. In de 32e minuut een hoge bal in de zestien die door Tom Bijen werd teruggekopt op Lorenzo Seymonson die hard uithaalde. 2-0. Forum Sport ging voor meer en wilde de wedstrijd definitief op slot gooien. Het lukte bijna. Een enorme kans voor Tom Bijen die vanuit de rebound op keeper Bas Drost schoot die de bal op fraaie wijze stopte. Een paar minuten later wees de goed leidende scheidsrechter Hans Spaans naar de stip toen Edoardo Saurwalt onreglementair werd gestopt in het strafschopgebied.

Na felle protesten van de Die Haghe verdedigers, die naar het vlagsignaal van de grensrechter verwezen, werd de de strafschop geannuleerd vanwege buitenspel. De laatste 10 minuten voor rust liet Die Haghe met knap combinatievoetbal zien waarom het zo hoog op de ranglijst staat. Twee knappe aanvallen werden beeindigd met gevaarlijke afstrandschoten die beiden net naast het doel van keeper Justin van Look verdwenen. Een schot zelfs via de paal. Geen aansluitingstreffer maar een 2-0 ruststand.

Na rust was het een wedstrijd met matig voetbal. Die Haghe probeerde wel wat terug te doen maar het lukte niet echt en na ca. 15 minuten werd het een saaie partij voetbal. Het hoogtepunt van de 2e helft was een  afstandschot van Lorenzo Seymonson voorlangs.

Forum Sport trainer Dennis den Turk wisselde in de slotfase Hugo van Diepenbeek nog voor Jeroen Reinking en Oalid Faik voor Edoardo Saurwalt.Het bleef 2-0. Forum Sport sluipt weer naar de top 5. Die Haghe heeft al een periodetitel op zak en zal ongetwijfeld nog de nodige punten gaan binnenhalen. Een sportieve wedstrijd, goed geleid door het arbitrale trio en een gezellige 3e helft. Zo horen derby’s te zijn.

 


Door: Jean Nederlof