Ajax speelt tegen Eintracht Frankfurt in de achtste finales van de Europa League, AZ neemt het op tegen Tottenham Hotspur. Dat heeft de loting in het Zwitserse Nyon uitgewezen. Ajax en AZ plaatsten zich donderdag via een tussenronde voor de strijd om de kwartfinales.
Ajax en AZ beginnen op donderdag 6 maart met een thuiswedstrijd aan de achtste finales. De returns zijn een week later in respectievelijk Duitsland en Engeland. Als Ajax en AZ allebei verder komen treffen ze elkaar in de kwartfinales.
Het Ajax van trainer Francesco Farioli schakelde Union Sint-Gillis in twee duels uit (3-2), en het AZ van coach Maarten Martens rekende af met Galatasaray (6-3). Eintracht Frankfurt en de Spurs wisten zich rechtstreeks voor de achtste finales te plaatsen.
Eintracht Frankfurt staat derde in de Bundesliga. De club verkocht vorige maand topscorer Omar Marmoush voor naar verluidt 80 miljoen euro aan Manchester City. Oud-verdediger Rasmus Kristensen van Ajax speelt voor Eintracht Frankfurt. Tottenham Hotspur is de nummer 12 van Engeland. Bij de Spurs staat de Nederlandse international Micky van de Ven onder contract.
Jordy Clasie
AZ-aanvoerder Jordy Clasie (33) vindt het "fantastisch" om tegen een club als Tottenham Hotspur te mogen spelen. Dat zei de middenvelder bij Ziggo Sport na afloop van de loting van de achtste finales van de Europa League waarbij AZ aan de Spurs werd gekoppeld. AZ speelt op donderdag 6 maart eerst thuis.
Clasie kreeg de afgelopen week rust en ontbrak donderdag bij het uitduel van AZ met Galatasaray. Hij kijkt met veel genoegen uit naar de komende periode waarin AZ naast de Eredivisie strijdt voor de beker en de Europa League. "Er zit veel groei in onze groep", zei Clasie die glimlachend vooruitkeek naar een mogelijke ontmoeting in de kwartfinale van de Europa League met Ajax. "Het zou fantastisch zijn als er twee Nederlandse clubs bij de laatste acht komen. Maar daarvoor hebben we beiden nog wel een aardige hobbel te nemen."
De finale van de Europa League wordt op 21 mei gespeeld in Bilbao.
Door: ANP