Onderzoek naar aanstellen 'Kwartiermaker' theaters

7 March 2020, 20:06 uur
Politiek
mainImage
Ap de Heus
(Foto Ap de Heus). Het boek rondom het Veur Theater is nog niet uit. Wethouder Astrid van Eekelen moet uitleg gaan geven over het gehele proces tot samenwerking tussen de beide theaters in Leidschendam-Voorburg.

D66 heeft een groot aantal vragen gesteld over het proces van de samenwerking tussen de beide theaters in Leidschendam- Voorburg. "De gemeente Leidschendam- Voorburg heeft de heer Vinkenburg eind vorig jaar aangesteld als beoogd voorzitter van de kwartiermakerorganisatie voor de nieuwe samenwerkingsvorm tussen Theater Ludens en het Veur Theater. In de recente raadsbrief (‘Stand van zaken uitvoering raadsbesluit Theater in LV’) staat te lezen dat er van een beoogd voorzitter in de kwartiermakersorganisatie geen sprake meer is. De beoogd voorzitter heeft nu de kwalificatie ‘onafhankelijk inhoudelijk adviseur’.

Naar aanleiding daarvan hebben de D66-raadsleden Van Maldegem en Bos de volgende vragen:
1. Hoe is het selectieproces voor de beoogd voorzitter van de kwartiermakerorganisatie verlopen?
2. Hoeveel bureaus zijn benaderd voor een offerte voor deze positie?
3. Hoe luidde de opdracht in de offerte voor een beoogd voorzitter van de kwartiermakersorganisatie?
4. Wie was de opdrachtgever van de beoogd voorzitter van de kwartiermakersorganisatie (beide theaters en/of gemeente)?
5. Heeft de gemeente deze verschillende bureaus benaderd of de beide theaters samen of een combinatie van gemeente en theaters?
6. Hebben beide theaters de keuze gezamenlijk gemaakt voor de heer Vinkenburg van Berenschot, of heeft de gemeente de keuze gemaakt? Of hebben de drie partijen gezamenlijk de keuze gemaakt?
7. De D66-fractie leest in de raadsbrief dat niet de beoogd voorzitter van de kwartiermakersorganisatie maar een ambtelijke verkenning heeft geleid tot een set afspraken tussen beide theaters en de gemeente. Wat is de reden dat de gemeente wel, en de externe adviseur niet tot overeenstemming tussen de theaters kon komen?
8. Welke producten heeft de beoogd voorzitter van de kwartiermakersorganisatie opgeleverd aan de opdrachtgevers van deze klus (theaters en/of gemeente)? Graag een kopie van deze (vertrouwelijke) stukken meesturen.
9. Welke kosten heeft de heer Vinkenburg dan wel Berenschot in rekening gebracht voor deze opdracht c.q. welke kosten verwacht de gemeente nog te moeten betalen aan de heer Vinkenburg dan wel Berenschot voor deze opdracht?
10. Eerder was nog onduidelijk uit welk budget de inhuur van de beoogd voorzitter van de kwartiermakersorganisatie betaald zou worden. Uit welk budget financiert het college deze kosten?
11. D66 is ter ore gekomen dat beide theaters sinds medio januari niets meer hebben vernomen van de beoogd voorzitter van de kwartiermakersorganisatie. Klopt dat?
12. Wanneer heeft de gemeente voor het laatst contact gehad met de beoogd voorzitter van de kwartiermakerorganisatie dan wel Berenschot over deze opdracht? Was dat contact inhoudelijk van aard (uitvoering geven aan het raadsbesluit Theater in LV
(1247)) of was dat contact contractueel van aard (afhandeling opdracht, afrekening etc.)?
13. Zijn de theaters voornemens de inhoudelijke ondersteuning van de onafhankelijk adviseur nog in te roepen in het vervolg van het traject?
14. Er is ook sprake van een externe notulist/verslaglegger binnen de kwartiermakersorganisatie. Hoe hoog zijn de kosten van deze functie? Wie betaalt de inhuur van deze persoon? Uit welk budget? Graag een afschrift van de opdracht en uitgevraagde offerte voor deze nieuwe functie.
15. Van welke andere externe expertise denkt de kwartiermakersorganisatie nog in te (moeten) huren, zoals vermeld in de onderlinge afspraken tussen theaters en gemeente? Aan welke andere externe expertise denkt het college bij deze afspraak?
16. Welke rol ziet het college dan wel de gemeentelijke organisatie nog voor zichzelf in het proces dat de kwartiermakersorganisatie nu ingaat?