Kosten extra brug al bijna miljoen euro

30 March 2020, 17:37 uur
Politiek
mainImage

De fractie van GBLV/ Gemeentebelangen is geschrokken van de gemaakte kosten van de onderzoeken en ambtelijke kosten die, zoals beschreven, bijna 900.000 euro bedragen exclusief ambtelijke kosten. Het komt ook door vorige Colleges. Het is niet vreemd als die kosten meegerekend worden deze de 1 miljoen euro overstijgen. Raadslid Marien van Wijk stelde er een onderzoek naar in en kwam tot schrikbarende bedragen. De brug die er nooit komt c.q. er nog niet kwam heeft al bijna een miljoen euro gemeenschapsgeld gekost. Hij stelde een aantal vragen waarop het huidige College inmiddels antwoorde.

Vraag 1
Welke onderzoeken zijn er nu gedaan naar de extra oeververbinding (totaal)?
Antwoord
In het kader van het totale pakket aan maatregelen naar de bereikbaarheid van het Damcentrum hebben de volgende onderzoeken plaatsgevonden:
- Ontlasten Vlietbruggen (Grontmij)
- Onderzoek naar het ontlasten van de Vlietbruggen (Goudappel Coffeng)
- Uitwerking maatregelenpakket ‘benutten zoals bedoeld (Bono Traffics)
- SKK raming nieuwe brug over de Vliet (IV Infra)
- Beweegbare brug (IPV Delft)
- Stikstofonderzoek Damcentrum (Antea Nederland BV)
- Onderzoek bereikbaar Damcentrum (Antea Nederland BV)
In de voorbereiding van het te nemen besluit over het maatregelenpakket zijn er nog een aantal aanvullende vragen uitgezet waar nog kosten voor in rekening zullen worden gebracht.


Vraag 2
Wat hebben deze onderzoeken gekost? (Onderzoeken uit huidige en vorige College periode)
Antwoord
In de vorige college(s) periode 2014/2018 is er in totaal € 391.000,- aan
onderzoekskosten naar een extra oeververbinding uitgegeven. In de collegeperiode hierop volgend is ca. €155.000,- uitgegeven. Dit maakt samen een bedrag van ca. € 546.000,-

Vraag 3
Welke ambtelijke kosten zijn er gemaakt in het huidige collegeperiode omtrent de Extra oeververbinding?
Antwoord
De ambtelijke kosten bedragen voor de huidige collegeperiode ca. € 335.000-,