VRC is al lange tijd op zoek naar eigen permanente plek in Leidschendam-Voorburg.
Een verhuizing lijkt dan ook eindelijk er aan te komen. Maar waarom hebben zij een ander complex nodig?
“De club richt zich volledig op jeugd van 4 tot en met 17 jaar. Sport is belangrijk om jeugd gezond en veilig op te laten groeien en ze de kans te bieden om zich maximaal te kunnen ontwikkelen”, aldus wethouder Astrid van Eekelen (VVD). “Bewegen en een gezonde leefstijl dragen bij aan een goede weerstand.
Zeker tijdens de coronapandemie is het belang van sport en bewegen en het leggen van sociale contacten in verenigingsverband veel benoemd. Daarnaast is VRC een leerschool voor de MBO opleiding Sporten & Bewegen die aan het ROC Mondriaan wordt gegeven. De club heeft op dit moment 250 jeugdleden en heeft een (korte) wachtlijst voor nieuwe leden”.
Van Eekelen: “VRC wil binnen 5 jaar doorgroeien naar 500 leden. De raad onderschrijft de zoektocht van VRC en heeft het college met een unaniem aangenomen motie (546) opgeroepen zich uiterst in te spannen voor een permanente locatie voor de vereniging. Immers, een eigen locatie is noodzakelijk om de vereniging te behouden voor Leidschendam-Voorburg en om het ledenaantal te kunnen verdubbelen. In ons voorstel, dat maandag 20 december in de commissie wordt besproken, wordt de raad geïnformeerd over de laatste stand van zaken”.