Voorburg tintje tijdens het schrijven van 'Het Verbond'

7 June 2022, 08:46 uur
Lokaal
mainImage
Een foto van de auteur met zijn boek in Voorburg bij Van Dop aan het Oosteinde in corona-tijd.

Schrijver Yvo Kuhling schreef het boek 'Het Verbond'. 

Yvo Kühling (1970) is geboren in Amsterdam waar hij afstudeerde als bedrijfskundig econoom aan de Vrije Universiteit. Hij bekleedde managementfuncties bij onder andere Wegener Dagbladen, De Persgroep en The Moscow Times. Sinds 2011 publiceert hij dagelijks een Engelstalig gedicht op sociale media. De afgelopen twintig jaar woonde hij achtereenvolgens in de Verenigde Staten, Nederland, Servië, India en Rusland. Het verbond van vijf is zijn debuut.

Op meeslepende wijze vervlecht Kühling actuele thematiek met een duister plot, waarin de Verenigde Naties een hoofdrol speelt. Kühling heeft over de hele wereld gewoond. Zijn verworven wereldkennis komt tot uiting in dit schokkende en veelbelovende verhaal. Het boek heeft een Voorburgs tintje dat hij zelf toelicht.  

"Hoewel ik het leeuwendeel van het boek geschreven heb toen ik in Moskou woonde, heb ik de laatste fase van editing etc. hier in Voorburg gedaan", aldus Yvo Kuhling.  "Bij iedere wijziging moet je controleren wat het effect is op de rest van het verhaal. Chronologie, verhaallijn, consistentie van karakters, etc. Zelf heb ik de verschillende versies van het boek misschien wel tien keer gelezen. Heel inspannend werk is dat. Als de aandacht even verslapte liep ik naar Coffee Works op de hoek met de Parkweg om mijn gedachten even te verzetten. Ook toen we midden in corona zaten. Schrijven is natuurlijk al een eenzame bezigheid. De corona-maatregelen hebben dat er niet beter op gemaakt. Toch ben ik heel goed de Covid periode uit gekomen, door de lockdown heb ik echt de tijd kunnen nemen om de puntjes op de i te zetten". 

"Ik stond op gegeven moment in de winkel van Wijnkoperij Van Dop op het Oosteinde", vervolgt Ivo Kuhling. "Spreekt iemand me aan over het boek. 'Een bekende Nederlander in de winkel'. Ik lach de opmerking een beetje weg. Bleek iemand te zijn die bij me in de straat woonde en het boek inmiddels had gelezen. Er volgt een leuk gesprek. Eigenaar Joost van den Hurk hoorde het aan en mengde zich in het gesprek. Hij bood aan om het boek in de winkel te leggen. Zo gezegd zo gedaan. Op dat moment was Wijnkoperij Van Dop trouwens de enige winkel ik Voorburg waar het boek te krijgen was. Toevalligerwijs lag een Vacqueras, de rode wijn die ik in het boek beschrijf, ook in de winkel. Ik denk niet dat er eerder een thriller is geweest die in Voorburg uitsluitend exclusief bij de slijter te koop lag.

Achtergronden over het boek.

De vijf permanente leden van de Veiligheidsraad ontvangen een dreigbrief waarin een anonieme terreurcel eist dat de Verenigde Naties zichzelf opnieuw uitvindt. De eis is om alle vergeten volkeren op aarde een stem te geven, of zie anders het einde der tijden tegemoet… Intussen ontdekt businessanalist Thomas Cornelissen dat een populaire smartphone app geïnfiltreerd is met een geheimzinnige code. Het blijkt onderdeel van een duister plot, waarin de levens van miljoenen onschuldige burgers wereldwijd op het spel staan. Thomas belandt op het hoofdkantoor van de Verenigde Naties in New York, waar niets is wat het lijkt. Belangen lopen uiteen, de spanning loopt op. Het ultimatum nadert, er is geen moment te verliezen. Is de Veiligheidsraad in staat over zijn eigen schaduw heen te springen? Wordt de dreiging tijdig afgewend? En hoe loopt het af tussen Thomas en Naza?