'Voor eind november statushouders huisvesten in Ldam-Vbg'

9 November 2021, 20:11 uur
Lokaal
mainImage
Pixabay

Is er extra inzet van Leidschendam-Voorburg nu het COA verwacht binnenkort te weinig plek te hebben? Deze vraag stelde de fractie van de Christen Unie/ SGP aan wethouder Floor Kist.

Kist gaf hierop het volgende antwoord. "Het college pleegt extra inzet om de verscheidene opgaven rondom de sociale woningmarkt en de opvang van spoedzoekers, waaronder statushouders, zo goed als mogelijk het hoofd te bieden. Hieronder staat beschreven wat deze inzet behelst en welke knelpunten en deeloplossingen het college afweegt. Het college werkt samen met het COA om de jaarlijkse taakstelling huisvesting statushouders te realiseren. Deze taakstelling was in zowel 2019 als 2020 52 te huisvesten statushouders. In 2021 is deze opgave verdubbeld en heeft het college de opdracht om 112 statushouders te huisvesten in onze gemeente. Deze verhoogde opgave dient zich gelijktijdig aan met een zeer krappe woningmarkt en een stapeling van opgaven op het gebied van wonen. Het gaat om de extramuralisering van de zorg en de daarmee gepaard gaande opgave van huisvesting van mensen die te huisvesten uitstromen uit instellingen. Ook betreft het de huisvesting van dak- en thuislozen en de opgave van huisvesting van arbeidsmigranten".

"Al deze opgaven vragen om geschikte huisvestingsruimte of locaties. Deze locaties zijn schaars en ook het maatschappelijk draagvlak en het draagvlak onder de
corporaties moeten in het vizier gehouden worden. Desalniettemin heeft de goede samenwerking met de corporaties ertoe geleid dat we momenteel 56 statushouders een woning hebben kunnen aanbieden. De verwachting is bovendien dat het college voor eind november nog minstens 25 statushouders kan huisvesten. Doordat we de huisvesting kunnen continueren en waar mogelijk versnellen, kunnen we bijdragen aan de doorstoom bij het COA. Dit helpt bij het verminderden van de druk op opvanglocaties".