Schrijfster Karen van Holst-Pellekaan bezoekt Maartensschool Voorburg

30 January 2025, 09:50 uur
Lokaal
mainImage

Onlangs kwam schrijfster/scenariste Karen van Holst-Pellekaan op bezoek in groep 7 en 7/8 van de Maartensschool.

Lara Gerssen had de eerste prijs van de jaarlijkse Schrijfwedstrijd Talentenloods gewonnen en mocht de schrijfster uitnodigen van haar lievelingsboek ‘Storm, letters van vuur’.

Karen vertelde in de klas dat haar boek eerst een film was! Omdat Maarten Luther vijfhonderd jaar geleden in 1517 zijn 95 stellingen had gepubliceerd kreeg Karen de opdracht om een filmscenario te schrijven. Ze mocht zelf het verhaal bedenken. Toen de film klaar was werd Karen gevraagd of ze van de film ook een boek wilde maken. Storm is de zoon van een drukker die de brief van Maarten Luther wil drukken, zodat zijn nieuwe denkbeelden over het geloof met iedereen gedeeld kunnen worden. De inquisiteur probeert dat te voorkomen en neemt de vader van Storm gevangen.

Storm weet te vluchten met het zetsel waarmee de brief gedrukt kan worden. Weet Storm zijn vader te bevrijden? Deze spannende film is in 2017 in de bioscoop verschenen en kan nog steeds via de bibliotheek en internet bekeken worden. Ook het boek is via de bibliotheek te leen en te koop.

Angelique Schipper van Talentenloods had als verrassing een nieuw boek voor Lara meegenomen die door Karen werd gesigneerd. Wil je ook met de school meedoen aan de Schrijfwedstrijd voor groep 7 tijdens de Kinderboekenweek 2025? Stuur een mail aan [email protected]