Nader onderzoek vereist naar incidenten J.W. Frisolaan in Leidschendam

1 January 2026, 07:48 uur
Lokaal
mainImage
ANP
De wantoestanden, onrust, bedreigingen en wangedrag gisteravond in Leidschendam zijn aanleiding voor een nader onderzoek. Ter illustratie een archieffoto van de politie-inzet.

Hulpdiensten opnieuw bekogeld in Leidschendam, politie doet nader onderzoek
Voor de tweede keer op oudejaarsavond werden verschillende hulpdiensten bekogeld aan de Prins Johan Willem Frisolaan in Leidschendam. Tijdens de ongeregeldheden moest de brandweer zich uit veiligheidsoverwegingen terugtrekken. De politie is een nader onderzoek gestart naar de incidenten.


Het gebied was gedurende de avond al onrustig. Meerdere brandstichtingen werden gemeld, waaronder een geparkeerd busje dat voor de derde of vierde keer in brand werd gestoken. Volgens getuigen gebruikten jongeren vuurwerk op een agressieve manier en werden hulpverleners doelbewust belaagd.

Op beelden die circuleren is te zien dat vuurwerk op een wijze wordt afgestoken die door omstanders wordt omschreven als het richten van een wapen, wat de ernst van de situatie onderstreept.

Veiligheid hulpverleners voorop
Vanwege de dreigende situatie besloten de hulpdiensten zich tijdelijk terug te trekken. De veiligheid van brandweer- en politiepersoneel had hierbij de hoogste prioriteit.

Politie onderzoekt incidenten
De politie verzamelt verklaringen, camerabeelden en ander bewijsmateriaal om vast te stellen wie betrokken waren bij de ongeregeldheden. Ook wordt onderzocht of er sprake is van georganiseerde verstoring van de openbare orde. Over aanhoudingen is op dit moment nog niets bekendgemaakt.

Getuigen ter plaatse spreken van een zeer grimmige sfeer tijdens de jaarwisseling. De politie roept mensen die iets hebben gezien of beelden hebben gemaakt op zich te melden, zodat het onderzoek volledig kan worden afgerond. getuigen spraken gisteravond zelfs over een oorlogsgebied. 

Nader onderzoek is volgens ingewijden dan ook vereist naar de toedracht em het verloop van de incidenten in Leidschendam.