Leidschendam- Voorburg grijpt langs Noordsingel en IJsvogellaan

02 november 2026, 16:19 uur
Lokaal
mainImage
Pexels

De gemeente Leidschendam-Voorburg gaat ingrijpende werkzaamheden uitvoeren aan bomen langs de Noordsingel en in de groenstrook achter de IJsvogellaan. Volgens de gemeente zijn de maatregelen noodzakelijk om de veiligheid van omwonenden en voorbijgangers te waarborgen.

Langs de Noordsingel worden populieren fors gesnoeid. Deze boomsoort staat bekend om zijn snelle groei, maar kan bij het ouder worden ook kwetsbaar worden voor takbreuk. Vooral tijdens harde wind kunnen zware takken een risico vormen voor het verkeer en mensen die onder de bomen lopen of fietsen.

Ook in de groenstrook achter de IJsvogellaan worden werkzaamheden uitgevoerd. De ingrepen moeten ervoor zorgen dat de bomen veilig blijven en mogelijke gevaarlijke situaties worden voorkomen. De maatregelen kunnen gevolgen hebben voor het straatbeeld. Bomen die stevig worden teruggesnoeid, verliezen tijdelijk een belangrijk deel van hun karakteristieke uitstraling. Ook kunnen de werkzaamheden invloed hebben op de hoeveelheid schaduw en het groene aanzicht van de omgeving.

De ingrepen raken daarmee aan een onderwerp dat in Leidschendam-Voorburg regelmatig tot discussie leidt: de balans tussen veiligheid en het behoud van volwassen bomen. Juist oudere bomen zijn belangrijk voor verkoeling, biodiversiteit en de leefbaarheid van woonwijken. De gemeente stelt de veiligheid centraal bij het onderhoud van het bomenbestand. Tegelijkertijd blijft de vraag hoe ingrijpend het snoeiwerk moet zijn en welke gevolgen dit op langere termijn heeft voor de gezondheid en levensduur van de bomen.

Voor bewoners van de Noordsingel en de IJsvogellaan zullen de veranderingen naar verwachting duidelijk zichtbaar zijn. Of aanvullende maatregelen, zoals herplant of toekomstig onderhoud, noodzakelijk zijn, is nog niet bekend.