Ingezonden: De laatste tijd is er weer veel te doen wat ratten betreft in Leidschendam. Zelf woon ik in de wijk Prinsenhof en ik loop sowieso vier keer per dag even een rondje met mijn honden. Ik loop vaak een rondje om de flat, maar ook in het park Prinsenhof. Het maakt niet uit welk tijdstip, maar gegarandeerd dat ik minimaal 3 tot 4 ratten per week zie wegrennen.
Ik kom ze werkelijk overal tegen, rondom de flat waar ik woon, maar ook in het park zelf. De ene keer rennen ze bij de ondergrondse afvalcontainers vandaan, de andere keer zie ik ze onder een geparkeerde auto duiken, maar ook vaak over een grasveldje rond de flat en rennen ze snel de struiken in.
Er staan rondom de flat en in het park van die groene rattenvallen, maar ik heb niet echt de indruk dat daar iets mee gebeurt. Ik zie ook nooit iemand die ze controleert of er iets in zit of zo. Maar ik denk dat het begint met het probleem: afval en etensresten op een normale en volledig afgesloten manier in de ondergrondse afvalcontainers doen. Kinderen, maar ook volwassenen gooien werkelijk van alles neer, verpakkingen, etensresten, gewoon op straat, in het gras, zelfs regelmatig naast de prullenbakken en containers i.p.v. erin. Hoe simpel wil je het hebben.
Ook gebeurt het vaak dat er van alles en nog wat vanaf de flat naar beneden wordt gegooid. Ik snap werkelijk niet waarom. Het blijkt heel erg moeilijk te zijn om afval op de juiste manier weg te gooien. Hoe minder afval op straat en in de natuur, hoe minder ratten. En spreek elkaar ook gewoon even aan als je ziet dat iemand iets op straat gooit, maar ook [kleine] kinderen mogen door hun ouders hierop aangesproken worden dat afval in de prullenbak hoort en niet op straat. Dan wordt het een stuk schoner en minder ergernis over ratten.
Wilfred