'Gratis parkeren uitgangspunt in Ldam-Vbg dankzij GBLV'

10 April 2021, 08:47 uur
Lokaal
mainImage
Voorburgs Dagblad
Een verkeersregelaar legt aan een automobilist uit hoe hij in een parkeergarage van de Mall moet komen.

In de raadsvergadering lag ook de Parkeervisie voor. "Bijzonder daaraan was dat gratis parkeren niet als uitgangspunt in die visie was benoemd.

Op initiatief van GBLV/Gemeentebelangen werd vervolgens een amendement aangenomen waarbij gratis parkeren wél als uitgangspunt in het gemeentelijk parkeerbeleid werd benoemd. "Bij parkeeroverlast zijn wij van mening dat parkeeroverlast op andere manieren kan worden aangepakt. Daarnaast vinden wij dat autobezitters noch hondenbezitters moeten worden gebruikt om de gemeentekas te spekken", aldus de GBLV-fractie. 

Het amendement is een aangenomen voorstel voor wijziging van beleid dat in de gemeenteraad aan de orde is. Anders gezegd: het gaat om het wijzigen. Dit wordt dan een interessant gegeven omdat wethouder Nadine Stemerdink (PvdA) een overeenkomst met Unibal Rodamco Westfield heeft getekend dat men aldaar over twee jaar het gratis parkeren mag omzetten in betaald parkeren.