Dankzij de vele boeken die de afgelopen drie maanden over de toonbank gingen in Boekenhuis Marianne, stond er € 1.000,00 op de cheque voor de Voedselbank. Voorzitter Rob Kuipers nam de cheque breed lachend in ontvangst. Kuipers: “Geweldig, deze donatie!”
“In 2022 is het aantal pakketten dat we wekelijks verstrekken, gestegen van 140 naar 245. Een stijging dus van 75% in één jaar tijd. Echt dramatisch, bij uitstek voor de mensen die het betreft. Met zo’n stijging wordt het uiteraard moeilijker om wekelijks aan voldoende voedsel te komen. De primaire bron is het voedsel dat anders verspild dreigt te worden. Maar die bron wordt steeds kleiner, omdat bedrijven de verspilling meer weten tegen te gaan. Gelukkig wordt er flink wat voedsel ingezameld via inzamelingsacties. Bij supermarkten, via kerken, scholen en sportverenigingen. Maar zelfs dan is het nog niet genoeg voor de voedselpakketten. Daarom koopt de Voedselbank regelmatig extra voedsel in. Dat kan alleen doordat er talloze gulle donateurs zijn. Zonder hen zou het niet lukken. Dank daarom ook aan het Boekenhuis".
Nieuw goed doel april-juni
Marianne Knijnenburg: “Het goede doel voor de komende drie maanden is Wool for Warmth. We zijn superblij dat oprichter en voorzitter Cathy Delhanty ons vanmiddag het kleurrijke verhaal komt vertellen!”
Delhanty: “Wool for Warmth breit en haakt warme kleding voor dak- en thuislozen. Sinds 2019 hebben we het equivalent van 10.000 mutsen en 10.000 sjaals gemaakt. In 2019 waren er in Voorburg en Den Haag al meer dan 55 clubs met meer dan 1.000 breiers.”
Hoe werkt Stichting Wool for Warmth (Wol voor Warmte)?
“Vanuit het hoofdkantoor in Den Haag verzamelen en sorteren we de gedoneerde wol en brengen dat naar brei- en haakclubs in het hele land. Daarna distribueren we de gebreide artikelen rechtstreeks naar opvangcentra voor daklozen door heel Nederland.”
Wat doet Wool for Warmth straks met de donatie van het Boekenhuis?
“We gaan natuurlijk wol kopen. De meeste daklozen zijn mannen. De meeste breiers en donateurs van wol zijn vrouwen. Het grootste deel van de gedoneerde wol is dan ook in vrouwelijke kleuren. Van de donatie van Boekenhuis Marianne gaan we mannelijke wol kopen: grijs, donkerblauw, zwart, bruin en donkergroen. En we zullen wat geld gebruiken voor operationele kosten. Onze clubs beginnen in juli meteen te breien voor de herfst en winter van 2023.”
Brei ook mee...
Iedereen is van harte uitgenodigd mee te breien en haken aan mutsen en sjaals voor daklozen in Nederland. Start een club, word lid van een club, brei zelf, maar sluit je aan! Voor meer informatie kun je contact opnemen via de website www.woolforwarmth.com