Fietsroute door en rond de Driemanspolder

28 October 2025, 12:21 uur
Lokaal
mainImage

Samen met Ton Vermeulen historicus (Bureau ’t Fluitschip) vanuit Historisch Genootschap Oud Soetermeer, Johan Kolk gebiedsbeheerder Rijnland en Cornee Kramer vanuit de Provincie Zuid – Holland wordt een fietsroute van 20 kilometer gehouden op woensdag 5 november gehouden. 

Leer over dit geweldige recreatie- en natuurgebied en de kunstwerken die ons bescherming moeten geven in tijden van extreme regenval. Onderweg zullen we hier en daar halt houden voor een verhaal. De organisatie meldt er het volgende over. 

Zo starten we met de toelichtingen onderweg bij de natuurtuin. Hier wordt begonnen met een toelichting met de geschiedenis van N3MP.  5-11-25 om 13.30 uur. Onderweg krijgt je een warm drankje aangeboden en is er een versnapering. We zullen van 13.00 tot uiterlijk 16.00/16.30 onderweg zijn. Start en einde is bij Centrum West Zoetermeer, bij het kunstwerk de Aardappelmannetjes.

Verzamelen bij de Aardappelmannetjes. Vertrek vanaf daar naar de Natuurtuin Westerpark om 13.00 uur

De Nieuwe Driemanspolder is gereed gekomen precies in de Corona-jaren.

En toen was er plots ook een heel koude periode in januari 2021 en kon er zelfs geschaatst worden op de nieuwe ondiepe waterplassen.  De Nieuwe Driemanspolder is een natuur- en recreatiegebied gelegen tussen de gemeenten Zoetermeer, Leidschendam-Voorburg en Den Haag. Maar met name een functioneel gebied voor piekberging! Tot 2017 was dit nog een agrarische polder, maar tussen 2017 en 2020 is dit gebied volledig op de schop gegaan.

Het resultaat is een multifunctioneel gebied van ruim 300 hectare voor klimaatadaptatie, natuurdoelstellingen en recreatie.

Deze fietstocht wordt georganiseerd door ArchitectuurPunt Zoetermeer in samenwerking met CoLA.

In vervolg op deze fietstour, is er op 9 december in het StadhuisForum een thema-avond ‘Leven in diepe polders’.

 

Hieronder de links naar het programma op de website: www.architectuurpuntzoetermeer.nl

 

Voor beide evenementen is het heel wenselijk dat u zich van tevoren aanmeldt.

Heel graag tot ziens in de N3MP op 5 november óf in het StadhuisForum op dinsdagavond 9 december!

 

https://www.architectuurpuntzoetermeer.nl/agenda/leven-in-diepe-polders-fietstour-5-11-2025-aro-x-cola/

 

https://www.architectuurpuntzoetermeer.nl/agenda/leven-in-diepe-polders-fietstour-5-11-2025-aro-x-cola/