Doe-het-zelvers in Leidschendam-Voorburg profiteren van subsidie

11 October 2025, 12:25 uur
Lokaal
mainImage
Gemeente Den Haag

Vanaf 6 oktober 2025 kunnen ook doe-het-zelvers subsidie aanvragen om hun koophuis te isoleren. De gemeente wil hen hiermee aanmoedigen en ondersteunen bij het zélf isoleren van hun woning. Dit doet de gemeente in samenwerking met het Regionaal Energie Loket (REL).     

Voorwaarden  

Om deze subsidie aan te kunnen vragen heeft de inwoner een brief nodig van de gemeente. Alleen inwoners met een koophuis gebouwd voor 2019 krijgen een brief thuis. Inwoners met een monument of een koopappartement onder VvE en inwoners die een woning huren komen niet in aanmerking voor deze subsidie.  

Aanvragen Doe-Het-Zelf subsidie  

Huishoudens die voor deze regeling in aanmerking komen ontvangen in de week van 6 oktober een brief. Op die brief staat een unieke woningcode. Met deze persoonlijke code kunnen inwoners op de website van het Regionaal Energie Loket (www.regionaalenergieloket.nl/doehetzelf) de subsidie in de vorm van een waardebon (de zogeheten Kadokaart) aanvragen. Deze Kadokaart kunnen zij inwisselen bij verschillende bouwmarkten of webshops voor isolatiematerialen. Daarmee kunnen inwoners zelf hun woning isoleren. Ook welke bouwmarkten meedoen met het inwisselen van de kaart, vinden zij op de website van het REL.  

Hoogte subsidiebedragen  

De hoogte van de subsidie is afhankelijk van de woning en met welke materialen wordt geïsoleerd. Inwoners met een lagere WOZ-waarde (op dit moment tot € 478.000) ontvangen een hoger bedrag.   

Als inwoners gebruikmaken van natuurlijke (bio-based) isolatiematerialen krijgen ze een hoger bedrag dan wanneer ze met traditioneel materiaal isoleren. De gemeente doet dit om het gebruik van natuurlijk isolatiemateriaal te stimuleren. Natuurlijke isolatiematerialen zijn beter voor het klimaat en de goede gezondheid van de mens. 

Informatie en aanvragen  

Voor meer informatie over en het aanvragen van deze subsidie kunnen inwoners terecht op de website van het REL: www.regionaalenergieloket.nl/doehetzelf

Subsidies voor isoleren en groen dak 
Ook als u geen doe-het-zelver bent zijn er subsidies voor isoleren van uw koophuis of koopappartement beschikbaar. Voor die inwoners zijn er andere subsidies voor isolatie of het plaatsen van een groen dak beschikbaar. Kijk voor welke subsidie u in aanmerking komt door de subsidiecheck te doen. Deze subsidiecheck en informatie over andere subsidies voor isoleren en het plaatsen van een groen dak vindt u op: www.lv.nl/subsidiecheck

Voor inwoners in een huurwoning is er geen isolatiesubsidie, maar de gemeente maakt voor hen speciale afspraken met de woningcorporaties.  

 

_____________________________________________________________________