'Bereikbaarheid van de Mall een grote zorg'

21 July 2023, 10:33 uur
Lokaal
mainImage
PR
Vanaf de snelwegen raken de wijken rondom de Mall volledig verstopt.

Sinds de komst van de Westfield Mall of the Netherlands raken steeds meer inwoners en in de file staande bezoekers er van overtuigd dat het winkelgebied op een verkeerde plaats is neergezet. De gevolgen zijn dan ook groot. Ook richting Rijswijk en de op de A12 vanaf Zoetermeer is het veel drukker geworden. 

Hetzelfde geldt voor de N14.

"De N14, die dwars door onze gemeente loopt, kent nu al problemen met de doorstroming", aldus de gemeente in een verklaring. "Hierdoor staat  de bereikbaarheid van een groot deel van de Leidschendam-Voorburg onder druk. Sterker nog, gezien de functie van de N14 staat feitelijk de bereikbaarheid van de noordflank van de Haagse regio onder druk. Hierbij is ook de bereikbaarheid van het winkelcentrum de Mall of The Netherlands een groot punt van zorg. Bij de juridisch planologische procedure voor de realisatie van de Mall is geanticipeerd op de aanpak van de kruispunten in de N14. Er is immers al sinds 2010 een Rijksstructuurvisie met voorkeursbeslissing voor de N14. Met regelmaat zijn er problemen met de doorstroming op de N14, waardoor het verkeer op de aansluitende gemeentelijke wegen ook regelmatig vast staat. Dit maakt dat niet alleen de bereikbaarheid, maar ook de leefbaarheid in de aangrenzende woonwijken onder druk staat.

"Met de toenemende verkeersdruk wordt dit probleem de komende jaren alleen maar groter. Het nu gepauzeerde project A4 Haaglanden N14 speelt een cruciale rol in het verlichten van de huidige en de toekomstige verkeersdrukte. Het College wil in overleg met minister Harbers over de ontstane situatie om te kijken naar passende oplossingen".