Amnesty Vlietstreek vraagt aandacht voor mensenrechten

12 August 2026, 15:28 uur
Lokaal
mainImage

Het is bijna weer zo ver: het Cultureel Zomerfestival op het Koningin Julianaplein. Amnesty Vlietstreek is hier op zaterdag 29 augustus 2026 aanwezig met een stand, waar het mogelijk is voor aanwezigen om in gesprek te gaan over mensenrechten, leuke spullen te kopen om Amnesty te steunen en petities te tekenen.

Tijdens het festival kunnen bezoekers met hun handtekening bijdragen aan twee belangrijke mensenrechtenacties. Als eerste roept Amnesty International Booking.com op om per direct te stoppen met het aanbieden van accommodaties in illegale Israëlische nederzettingen in Bezet Palestijns Gebied.

Amnesty constateerde in 2019 dat Booking.com 45 hotels en vakantieverblijven in deze nederzettingen aanbood. In de jaren daarna ging het volgens de organisatie om ongeveer honderd accommodaties. Tijdens het Cultureel Zomerfestival kunnen bezoekers daarom een petitie ondertekenen waarin Booking.com wordt opgeroepen deze activiteiten te beëindigen.

Daarnaast kunnen bezoekers een petitie ondertekenen voor Kerem Dikmen, die in Turkije wordt vervolgd vanwege zijn werk als bestuurslid van Genç, een organisatie die opkomt voor de rechten van lhbtqia+-personen. Volgens Amnesty International worden naast Dikmen ook tien andere bestuursleden vervolgd.

De organisatie ziet deze rechtszaak als onderdeel van een bredere poging om lhbtqia+-activisme in Turkije te beperken. Bij een veroordeling riskeren de bestuursleden een gevangenisstraf van maximaal drie jaar. Met de petitie roept Amnesty International de Turkse autoriteiten op de vervolging te stoppen.

Schrijfochtenden in augustus

Voor mensen die niet in de gelegenheid zijn het festival te bezoeken, organiseren wij in augustus ook weer twee schrijfochtenden. U kunt hier brieven schrijven voor mensen die onterecht vastzitten of bedreigd worden omdat ze opkomen voor hun rechten. Iedereen is welkom! Voorbeeldbrieven, pennen en papier liggen voor u klaar:

-          Woensdag 26 augustus, 11:00–13:00 uur, Museum Rijswijk.

-          Donderdag 27 augustus, 10:00–12:00 uur, Diaconaal Centrum Koningkerk Bij Bosshardt, Voorburg.

Amnesty International

Amnesty International is een onafhankelijke en onpartijdige organisatie die de naleving van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens nastreeft. Amnesty doet onderzoek en voert actie gericht op het tegengaan en stoppen van ernstige mensenrechtenschendingen. Deze vinden nog steeds wereldwijd plaats. In een groot aantal landen worden gevangenen gemarteld, gewetensgevangenen krijgen vaak oneerlijke processen en de doodstraf wordt nog steeds uitgevoerd.

Meer informatie over Amnesty Vlietstreek vindt u op de site https://vlietstreek.amnesty.nl/