Motorrijders gaan Polopos onveilig maken

5 September 2019, 10:15 uur
Algemeen
mainImage
De groep motorrijders uit Leidschendam.

Een groep motorrijders van 22 man, uit Leidschendam en omgeving, gaan 10 september op de motor een tourrit maken door Spanje in de buurt van de Sierra Nevada (Andalusië). Zij zullen daarbij ook het Spaanse dorp Polopos bezoeken, welke afgelopen tijd dagelijks op TV te zien was bij RTL4.

Deze groep motorrijders rijden regelmatig met elkaar op dinsdagavond en eens per jaar doen zij een langere trip. Vorig jaar nog gereden in Kroatië, dit jaar is Spanje aan de beurt. De meeste motoren zijn Harley Davidson. De motoren worden separaat met de vrachtwagen naar de bestemming gebracht en de heren zelf gaan relaxed met het vliegtuig. Na de vlucht worden direct de motoren bestegen en richting het eerste hotel gereden zo’n 250 km verder. De snelweg wordt zoveel mogelijk vermeden en vooral bergwegen en mooie binnenwegen zijn de voornaamste uitdagingen om lekker te touren. Vrijdag is de bedoeling Polopos aan te doen. Deelnemer Marien van Wijk: “het zou leuk zijn als we met z’n allen op TV komen en de Nederlandse bewoners kunnen ontmoeten”.

Eén van de rijders is Wil van de Helm. Hij heeft de gehele route gemaakt en samen met Theo van Veen de organisatie op zich genomen.
Deelnemer Rob de Groot: ”Het vergt heel wat uurtjes om het allemaal te regelen”. Zijn broer Chris: ”wij zijn ook niet de makkelijkste dus het moet wel goed zijn” zegt hij lachend”. Zo heeft iedere rijder wel zijn eigen opmerkingen maar het staat vast dat het zeker een gezellige week gaat worden en Polopos even niet zo rustig zal zijn!!.

Totaal zal er zo’n 1850 km worden afgelegd.