Boekpresentatie Frank van der Knaap

31 January 2020, 07:47 uur
Algemeen
mainImage

Een bijzonder moment voor het Sint Maartenscollege, want gisteren presenteerde Frank van der Knaap een boek met verhalen uit het onderwijs. Frank van der Knaap is in 2018 met pensioen gegaan na 40 jaar onderwijs waarvan 30 jaar op het Sint Maartenscollege. Eenmaal met pensioen heeft van der Knaap 13 levensverhalen gebundeld die hij schreef vanuit zijn eigen ervaringen als godsdienstdocent, maar ook uit zijn eigen jeugd.  

De boekpresentatie vond plaats in het Sint-Maartenscollege waar van der Knaap het grootste gedeelte van zijn loopbaan doorbracht. Aanwezig waren familie, vrienden en ook veel oud-collega’s. Van der Knaap zijn boekpresentatie viel samen met de landelijke onderwijsstaking waar hij tijdens zijn speech ook kort aandacht aan besteedde, hij sprak zijn waardering en steun uit voor alle collega’s in het onderwijs. Daarna vertelde hij, aan de hand van een metafoor, waar zijn boek over gaat. Een manier van vertellen die oud-leerlingen en voormalig collega’s goed bekend moet zijn.  

De omslag van het boek toont de heilige Sint Maarten, de patroonheilige van het Sint-Maartenscollege die zijn mantel deelt met een bedelaar. Met dit boek wil Frank een lans breken voor het onderwijs. Hij vertelt dat mensen niet alleen veiligheid, warmte en beschutting nodig hebben maar ook inspiratie. Inspiratie is voedsel voor onze geest om overeind te blijven en te groeien in weerbaarheid en verder te kunnen in het leven. De verhalen in het boek vertellen over leven dat verder gaat. Verschillende actuele onderwerpen komen aan bod; verslaving, moederschap, dood, seksualiteit, criminaliteit, en identiteit. Van der Knaap leest ook een fragment voor uit zijn boek. Het verhaal gaat over gender-problematiek over waar laatst nikki-tutorials mee uit de kast kwam. Het verhaal van van der Knaap belicht het thema vanuit het perspectief van een docent. Het publiek wordt meegevoerd door het prachtig geschreven en voorgedragen verhaal van van der Knaap waarna hij iedereen laat smachten naar meer. Maar daarvoor moeten we het boek lezen, geeft van der Knaap aan. In het boek staan verschillende korte verhalen die op een open wijze bijzondere gebeurtenissen belichten op een katholieke school in de Randstad.

De rector van het Sint-Maartenscollege, Ajolt Elsakkers, nam het eerste exemplaar in ontvangst. Daarna volgde de rest van de aanwezigen. Vanaf 31 januari is het boek verkrijgbaar voor iedereen.