Wijkcentrum De Blauwe Tram te Leidschendam is een actieve wijkvereniging met verschillende honderden bezoekers per week en tussen de 1.000 en 2.000 bezoekers per maand. Naar aanleiding van verontruste signalen vanuit dit wijkcentrum maakt Jan Hendriks zich namens de
CDA-fractie zich zorgen over het voortbestaan van deze wijkvereniging. De gemeente heeft in 2008 om de ontwikkeling van een multifunctioneel centrumn door WoonInvest, in de wijk de Rietvink mogelijk te maken, aan WoonInvest een garantieverklaring afgegeven. Hierdoor heeft WoonInvest gedurende de eerste 10 jaar zekerheid over huurinkomsten ter dekking van hun investering. Deze garantieovereenkomst verloopt op 1 juni 2020.
Omdat de gebruiker van het wijkcentrum vanwege subsidie verlagingen niet meer in staat bleek de totale huur te betalen heeft de raad bij de kadernota 2017-2020 besloten middelen in de begroting op te nemen om haar verplichting aan WoonInvest
gedurende deze garantieperiode na te kunnen komen. Het betreft een budget van € 50.000 op jaarbasis.
"Wij ondersteunen de wijkvereniging bij het vinden van oplossingen of alternatieven", meldt het College. "Zo heeft de wethouder de afgelopen maanden tweemaal een gesprek gehad met de wijkvereniging en er is ambtelijke ondersteuning gegeven aan het zoeken naar alternatieve oplossingen. Het bestendigen van de bestaande constructie is geen optie, er is immers geen grondslag meer om WoonInvest langer te betalen. Het subsidiëren van één enkele wijkvereniging zou rechtsongelijkheid teweeg brengen ten opzichte van de anderen.
Wel zijn wij ook nu nog in gesprek met de wijkvereniging om het bestuur te helpen bij het verkennen en vinden van mogelijke oplossingen dan wel alternatieven".