Beursvloer aan de Vliet

2 October 2019, 15:00 uur
Algemeen
mainImage

Op donderdag 7 november organiseert het Vrijwilligerspunt Leidschendam- Voorburg voor de vierde keer de Beursvloer aan de Vliet. De Beursvloer is hét matchevenement van Leidschendam-Voorburg waar commercieel en ideëel elkaar ontmoeten. Het rendement van de Beursvloer: nieuwe samenwerkingsverbanden, netwerken, veel nieuwe contacten en direct bijdragen aan de 17 Global Goals.

Op de Beursvloer ontmoeten bedrijven, serviceclubs en maatschappelijke- en vrijwilligersorganisaties elkaar. Niet om er aandelen te verhandelen, maar om profijt van elkaar te hebben. De Beursvloer legt combinaties waardoor mensen in beweging komen waarmee de (lokale) samenleving verbeterd en versterkt wordt.

Dit jaar verplaatsen we de Beursvloer van de avond naar de vroege ochtend. Tijdens 'De Ochtend-Spitch' gaan 20 bedrijven en 20 maatschappelijke organisaties, onder het genot van een ontbijt, met elkaar kennismaken en onderhandelen. Om deze kennismaking te vergemakkelijken, presenteren de maatschappelijke organisaties zichzelf en hun hulpvraag in een korte pitch van 1 minuut. 

Maatschappelijke organisaties
Vooraf trainen en ondersteunen we de maatschappelijke organisaties bij het concretiseren van hun vraag, het maken en geven van een goede pitch en het vertalen van de organisatie doelstellingen naar de Global Goals.

Bedrijven / serviceclubs / ZZPers
Tijdens de Ochtend Spitch kunnen ondernemers, serviceclubs of ZZPers een bijdrage leveren aan de (lokale) samenleving. Maar het is voor deze groep niet alleen geven. De tegenprestatie van de maatschappelijke organisaties kan van grote meerwaarde zijn voor de ondernemers. Zo kunnen zij bijvoorbeeld in contact komen met een potentiële doelgroep of werknemers en draagt “goed doen” bij aan voldoening, werkplezier en individuele ontplooiing.

Global Goals
De Global Goals zijn de 17 ambitieuze doelen voor duurzame ontwikkeling die in 2015 door de VN zijn vastgesteld. Alle Global Goals hebben subdoelen die direct of indirect verband houden met het dagelijkse werk van de maatschappelijke organisaties. Door de organisatie doelstellingen en/of hulpvragen vooraf te vertalen naar de Global Goals maken we inzichtelijk aan welke uitdagingen in Leidschendam- Voorburg de uiteindelijke match bijdraagt.

Op 25 september jl. heeft de Beursvloer aan de Vliet daarom samen met wethouder Astrid van Eekelen de Global Goals vlag mogen hijsen. De gemeente Leidschendam- Voorburg is sinds dit jaar één van de ruim 50 gemeentes die een voortrekkersrol hebben in het realiseren van de Global Goals in Nederland.

Voor meer informatie of aanmelden voor de Beursvloer: www.beursvloeraandevliet.nl