Afhandeling 'TOZO' in Ldam-Vbg wekt ergenis op

16 May 2020, 09:16 uur
Algemeen
mainImage

Er is bij veel ondernemers in Leidschendam- Voorburg de afgelopen weken ergenis ontstaan waarom voor de TOZO-regeling voor financiele bijstand twee formulieren moesten worden ingevuld en dat men ook zelf een voorschot moest aanvragen. In andere gemeenten was dit namelijk, volgens ondernemers aldaar, niet het geval. GroenLinks stelde hier vragen over.

Er zijn volgens het College verschillende redenen waarom de gemeente niet voor alle aanvragen reeds een voorschot heeft verstrekt. 

Praktische haalbaarheid

Ook voor het verstrekken van een voorschot moeten gegevens en stukken van de ondernemer in het systeem worden gezet. Het gemeentelijk aanvraagsysteem vereist handmatige invoer en hiervoor is capaciteit nodig. Om elke ondernemer zo snel mogelijk te helpen is de (beperkte) beschikbare capaciteit verdeeld over diverse teams (er zijn teams voor het beantwoorden van vragen, klaarzetten van aanvragen in het systeem, beoordelen, uitbetalen en administratie verwerken).

Voorkomen van misbruik & nieuwe financiële problemen

Om te voorkomen dat misbruik wordt gemaakt van de regeling én om te voorkomen dat ondernemers waarvan snel duidelijk is dat ze geen recht hebben veel geld moeten terugbetalen wordt een minimale check gedaan op de gegevens, voordat een voorschot wordt uitbetaald.